Web Tabanlı Süreç Yönetim Yazılımları

Günümüzde, hemen hemen her sektörde bilgisayar ve akıllı telefon uygulamalarının kullanımı artmış, kullanıcıların işlerini daha hızlı, kolay ve izlenebilir şekilde yapmalarının firmalara getirdiği katma değer bir çok işletmeci tarafından farkedilmiştir. Her işletmenin müşterilerine sunmuş olduğu hizmetleri elektronik ortama taşıması süreç yönetim yazılımlarına olan gereksinimi bir kat daha önemli hale getirmiştir.

Peki nedir Süreç Yönetimi Yazılımları?

Güncelik hayatta yaptığımız bir çok iş, birkaç süreci içermektedir. Örneğin, bir işletmenin satın alma ile ilgili sürecinin yüzeysel bir analizini yaparsak;

Bu örnekteki her bir aşamayı daha da detaylandırabilir, onay/olur süreçlerini arttırabilirdik. Ancak dikkat çekmek istediğimi kısım, işletmelerde uygulanan herhangi bir işin kim tarafından, nasıl ve ne şekilde yapılacağının kişilere bağlı olmadan belirlenmesi kurumsal işletmelerin ayakta kalmaları için en önemli unsurdur. Kişilere bağlı olmayan, belli bir sistem üzerinden işletilen her işin sürdürülebilir olması süreç yönetim yazılımları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Neden Web Tabanlı Süreç Yönetim Yazılımı?

İnternet artık hayatımızın her alanında, her geçen gün daha da önemli bir konuma gelmektedir. Eskiden sadece sohbet ve e-posta amaçlı internet kullanımları kullanıcılar tarafından tercih edilmiş, günümüzde ise sosyal ağların bir çok kişi tarafından kullanılıyor olması, akıllı telefon ve notebook gibi taşınabilir bilgisayarların herkes tarafından kullanılabilir olması internet kullanımının hayatımızın artık çok önemli bir kısmı olduğunun çok açık bir göstergesidir.

İnternete bu kadar bağlı ve ihtiyaç duyduğumuz uygulama yazılımlarının hem ofisimizden, evimizden, çok seyahat edenlerin otel ve halka açık internet evlerinden, netbook ve akıllı ceptelefonlarından erişebilir olması web tabanlı yazılımların önümüzdeki 10 yıl içerisinde çok daha önem kazanacağının çok açık bir göstergesidir.

Web Tabanlı Yazılımların Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Her yazılım çözümünün fayda/maliyet kriteri göz önüne alarak, müşteri ihtiyaçlarının karşılaması temel amacıdır. Bu tip uygulama yazılımlarının;

bu yazılımların önemli avantajları olarak sayılabilir. Dezavantajları ise;

şeklinde sayılabilir.

yazılım, süreç yönetimi, demo, web tabanlı,

Copyright © 2015 Bey Bilgisayar. Tüm hakları saklıdır.